مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
.:: درباره طلاب ::.
همانگونه که اشاره شد مدرسه مبارکه نبی‌اکرم (ص) در 5 پایه سطح 1 طلبه دارد که طلّاب هر پایه به طور کلی از نظر فهمیدن دروس بیش از هشتاد درصد خوب یا متوسط هستند و بعضاً ضعیف‌اند.
از نظر نمرات بیش از نود درصد در امتحانات قبول شده‌اند و این خود نشان می‌دهد که اساتید زحمات زیادی را کشیده‌اند و به طور تخمین نموداری از قبولی شان در زیر نشان داده شده است.
طلّاب پایه اول بیش از نود و پنج درصد قبولی داشته‌اند.
طلّاب پایه دوم بیش از نود درصد قبولی داشته‌اند.
طلّاب پایه سوم بیش از هشتاد درصد قبولی داشته‌اند.
طلّاب پایه چهارم بیش از نود و پنج درصد قبولی داشته‌اند.
طلّاب پایه پنجم بیش از نود و پنج درصد قبولی داشته‌اند.
ضمنا یادآوری می‌شود که طلّاب این مدرسه بعضا چون از شهرستان‌ها آمده اند حجراتی در اختیار آنان قرار دارد و طلّاب تهرانی روزها جهت تلمّذ و مباحثه و انجام بقیه امورات درسی در مدرسه حضور دارند.
تربیت و تهذیب و اخلاق
همانگونه که در کتاب الله مجید آمده است که همراه با علم و فراگیری دانش ضرورت دارد فراگیری تهذیب و تزکیه، بر این اساس این مدرسه مانند سایر مدارس دیگر از سایر جلسات متعددی با سخنرانی عالمان مهذب و مربیان دلسوز استفاده نموده. از جمله از وجود حضرت آیت‌الله نجفی (دام عزه الشریف) که به طور پیوسته در روزهای یکشنبه هر هفته مستقیما با طلّاب مطالب اخلاقی و تربیتی را داشته و بسیار مفید برای طلّاب بوده استفاده شده است و نیز از وجود استاد گرانمایه آیت‌الله مقدم (دام عزه) که در روزهای چهارشنبه هر هفته به بحث اخلاقی و تربیتی پرداخته و همچنین مدیر مدرسه حجت‌الاسلام سیدجلال بنی‌هاشمی در روزهای دوشنبه هر هفته نکات اخلاقی و تربیتی و در روزهای شنبه و سه‌شنبه کلاس تجزیه و ترکیب توسط استاد پیام انجام می‌گردد؛ علی‌ای‌‌حال بر طبق آیه شریفه قرآن «یزکیهم و یعلمهم الکتاب» ضرورت دارد که کلاس‌هایی در این جهت تشکیل گردد تا طلّاب با بصیرت بیشتری به فراگیری علوم دینی اشتغال داشته همراه با تعهد و زیّ طلبگی قطعاً پیشرفت خوبی خواهد داشت.
کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 77488900 نمابر: 77486007